ING Bank Śląski zwycięzcą rankingu kont młodzieżowych

Jesienny ranking kont młodzieżowych za nami. Eksperci TotalMoney.pl porównali 13 rachunków osobistych, skierowanych do młodzieży. Czyli osób pomiędzy 13 a 18 rokiem życia. Z informacji publikowanych na stronie tej popularnej porównywarki finansowej, jasno wynika kto wygrał zestawienie. Zwyciężyło konto Direct w ING Banku Śląskim. Młodzi ludzie po ukończeniu 13 roku życia, coraz aktywniej korzystają z oferty bankowej. Ranking wpisał się więc w obecny trend na rynku, w którym młodzież coraz chętniej korzysta z dedykowanych im kont.

Młodzieżowe czyli po 13 roku życia 


Źródło - ING Bank Śląski
Po ukończeniu trzynastu lat, osoby małoletnie uszykują ograniczoną zdolność do wykonywania czynności prawnych. Przepisy pozwalają młodzieży na posiadani konta osobistego oraz popularnej karty debetowej. Rozwój technologii dodatkowo spopularyzował „bankowość mobilną”. Młodzi ludzie korzystają z niej dość chętnie na urządzeniach przenośnych. Banki już dawno dostosowały się do tego trendu. Strony internetowe wyświetlają się prawidłowo na telefonach i tabletach. Pozwalając na w pełni funkcjonalne korzystanie z rachunku w dowolnym miejscu. Do tego warto dodać rosnącą liczbę, kolejnych „aplikacji mobilnych”, które dodatkowo upraszczają korzystanie z bankowości w telefonach komórkowych; tak popularnych wśród młodych ludzi.

Ranking kont młodzieżowych 2014 


Młodzież w wieku 13 – 18 lat ma możliwość skorzystania z dwóch typów rachunków osobistych. Zarówno z kont młodzieżowych dedykowanych dla tej grupy, jak i kont dla osób dorosłych, dostępnych także dla osób, które ukończyły 13 lat. Eksperci TotalMoney, postanowili przebadać tę pierwszą grupę, czyli rachunki typowo młodzieżowe. Metoda analizy kont zakładała statystycznego nastolatka, z miesięcznym saldem na koncie w wysokości 500 zł. Statystyczny posiadacz rachunku wykonuje trzy wypłaty z bankomatu w miesiącu. W tym dwie z bankmatów własnego banku oraz jedną z obcego. Każda wypłata gotówkowa wynosiła 50 zł. Do tego nastolatek wykonuje miesięcznie dwie transakcje bezgotówkowe kartą, na łączną kwotę 100 zł. Dodatkowe punkty przyznawano także za możliwości: skorzystania z bankowości mobilnej w telefonie, wykonania przelewu na numer telefonu oraz na e-mail.

Wyniki rankingu na najlepsze konto młodzieżowe 


Do zestawienia zakwalifikowało się 13 rachunków. Pierwsze miejsce z największą liczbą punktów zdobyło konto z Lwem Direct. O zwycięstwie ING Banku Ślaskiego zadecydowały: brak opłaty za prowadzenie konta i kartę debetową, oraz darmowe wypłaty, również z obcych bankomatów na terenie Polski.
Punkty dla „banku z lwem” przyznano także za aplikacje mobilną, dostępną zarówno na smartfony, jak i tablety. Redaktorzy TotalMoney docenili darmowe przelewy w bankowości internetowej. Zarówno wewnętrzne w ramach banku, jak i zewnętrzne do innych banków w kraju. Gratulacje dla ING Banku Śląskiego.